Koncernledning

Nedan finns kontaktinformation för UCs koncernledning.

Anders Hugosson

Anders Hugosson

VD UC AB

anders.hugosson@uc.se
Anna David

Anna David

IT-chef

anna.david@uc.se
Åke Dahlqvist

Åke Dahlqvist

Affärsstödschef

ake.dahlqvist@uc.se
Oskar Bjursten

Oskar Bjursten

Affärsområdeschef Kreditinformation

oskar.bjursten@uc.se
 Siri Bengtsson

Siri Bengtsson

Affärsområdeschef Privat och Allabolag

siri.bengtsson@uc.se
Victoria Preger

Victoria Preger

Marknadschef

victoria.preger@uc.se
Krister Ahlberg

Krister Ahlberg

VD UC Affärsfakta AB

krister.ahlberg@uc.se
Thomas Jernberg

Thomas Jernberg

Försäljningschef strategiska kunder

thomas.jernberg@uc.se
 Linda Leijon Rosvall

Linda Leijon Rosvall

CFO

linda.leijon.rosvall@uc.se
Eleonor Öhlander

Eleonor Öhlander

HR-chef

eleonor.ohlander@uc.se