VIKTIG INFORMATION

Flera av våra tjänster på UC.se fungerar nu återigen som de ska och vår förhoppning är att samtliga tjänster kommer att fungera inom kort. Vi tackar för ert tålamod. Vår leverantör jobbar på att åtgärda detta så fort som möjligt. För mer information, läs detta pressmeddelande.

Koncernledning

Nedan finns kontaktinformation till den Nordiska koncernledningen för Enento Group. 

Jeanette Jäger

Jeanette Jäger

CEO

jeanette.jager@enento.com
Daniel Ejderberg

Daniel Ejderberg

CIO

daniel.ejderberg@enento.com
Elina Stråhlman

Elina Stråhlman

CFO

elina.strahlman@enento.com
Gabriella Göransson

Gabriella Göransson

Director, Consumer Insight

gabriella.goransson@enento.com
Karl-Johan Werner

Karl-Johan Werner

Chief Data & Analytics Officer

karl-johan.werner@enento.com
Heikki Ylipekkala

Heikki Ylipekkala

Director, Digital Processes

heikki.ylipekkala@enento.com
Siri Hane

Siri Hane

Director, Business Insight

siri.hane@enento.com
Mikko Karemo

Mikko Karemo

Director, Sales Units

mikko.karemo@enento.com
Victoria Preger

Victoria Preger

Director, Marketing and Communications

victoria.preger@enento.com
Eleonor Öhlander

Eleonor Öhlander

Director, HR

eleonor.ohlander@enento.com
Andreas Darner

Andreas Darner

Director of Strategy and Transformation

andreas.darner@enento.com