Koncernledning

Nedan finns kontaktinformation till den Nordiska koncernledningen för Asiakastieto Group Plc.

Jukka Ruuska

Jukka Ruuska

CEO

jukka.ruuska@asiakastieto.fi
Anders Hugosson

Anders Hugosson

Deputy CEO

anders.hugosson@uc.se
Antti Kauppila

Antti Kauppila

CFO

antti.kauppila@asiakastieto.fi
Heikki Koivula

Heikki Koivula

Director, Risk Decisions

heikki.koivula@asiakastieto.fi
Esa Kumpu

Esa Kumpu

Director, Customer Data Management

esa.kumpu@asiakastieto.fi
Heikki Ylipekkala

Heikki Ylipekkala

Director, Digital Processes

heikki.ylipekkala@asiakastieto.fi
Siri Bengtsson

Siri Bengtsson

Director, SME and Consumers

siri.bengtsson@uc.se
Mikko Karemo

Mikko Karemo

Director, Sales Units

mikko.karemo@asiakastieto.fi
Victoria Preger

Victoria Preger

Director, Marketing and Communications

victoria.preger@uc.se
Jari Julin

Jari Julin

Director, IT and Technology

jari.julin@asiakastieto.fi
Eleonor Öhlander

Eleonor Öhlander

Director, HR

eleonor.ohlander@uc.se