Koncernledning

Nedan finns kontaktinformation till den Nordiska koncernledningen för Enento Group. 

Jukka Ruuska

Jukka Ruuska

CEO

jukka.ruuska@enento.com
Jörgen Olofsson

Jörgen Olofsson

CIO

jorgen.olofsson@enento.com
Elina Stråhlman

Elina Stråhlman

CFO

elina.strahlman@enento.com
Heikki Koivula

Heikki Koivula

Director, Business Insight

heikki.koivula@enento.com
Karl-Johan Werner

Karl-Johan Werner

Chief Data & Analytics Officer

karl-johan.werner@enento.com
Heikki Ylipekkala

Heikki Ylipekkala

Director, Digital Processes

heikki.ylipekkala@enento.com
Siri Hane

Siri Hane

Director, Consumer Insight

siri.hane@enento.com
Mikko Karemo

Mikko Karemo

Director, Sales Units

mikko.karemo@enento.com
Victoria Preger

Victoria Preger

Director, Marketing and Communications

victoria.preger@enento.com
Eleonor Öhlander

Eleonor Öhlander

Director, HR

eleonor.ohlander@enento.com