Koncernledning

Nedan finns kontaktinformation till den Nordiska koncernledningen för Asiakastieto Group Plc.

Jukka Ruuska

Jukka Ruuska

CEO

jukka.ruuska@asiakastieto.fi
Jörgen Olofsson

Jörgen Olofsson

CIO

jorgen.olofsson@uc.se
Elina Stråhlman

Elina Stråhlman

CFO

elina.strahlman@asiakastieto.fi
Heikki Koivula

Heikki Koivula

Director, Risk Decisions

heikki.koivula@asiakastieto.fi
Karl-Johan Werner

Karl-Johan Werner

Director, Customer Data Management

karl-johan.werner@uc.se
Heikki Ylipekkala

Heikki Ylipekkala

Director, Digital Processes

heikki.ylipekkala@asiakastieto.fi
Siri Hane

Siri Hane

Director, SME and Consumers

siri.hane@uc.se
Mikko Karemo

Mikko Karemo

Director, Sales Units

mikko.karemo@asiakastieto.fi
Victoria Preger

Victoria Preger

Director, Marketing and Communications

victoria.preger@uc.se
Eleonor Öhlander

Eleonor Öhlander

Director, HR

eleonor.ohlander@uc.se